9 Ekim 2009 Cuma

Forever Living Bir saadet Zinciridir

Muhterem Arkadaşlar,

Aloe vera içeren ürünler için Sağlık ve Tarım Bakanlıklarının müştereken aldıkları bir kararla ithalatını durdurma ve piyasadan toplatma kararları medyaya intikal ettikten sonra gurubumuza gelen mesajların çok faydalı olduğunu belirtmek istiyorum. Yaklaşık bir yıl önce bilgi sahibi olduğumda, ithal yolu ile gelen bu tür herbal ürünler üzerinde yoğun bir istismarın cereyan ettiğini fark ettim. O günlerde kaleme aldığım “Sarısabır-Aloe vera” yazım GIDA RAPORU sitesinde yayınlayınca, arkasından sökün eden müsbet ve menfi ilginin büyüklüğü konunun çok önemli olduğunun izlenimini vermişti. Zamanla elime geçen belgeler, dağıtım merkezlerine yaptığım ziyaretler, üretimlerinde kullanılan katkı maddelerini araştırma sonuçları olayın en az dört boyutunun olduğunu gösterdi. Sağlık, sosyal, dinî ve etik olmak üzere olayın en az bu dört boyutta irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Pazarlama çoğunluk yetkisiz ve ehliyetsiz insanlar tarafından yürütülmekte. Kazanç hırsına odaklanmış bu insanların karşısında ise ekseriya bilgisiz ve bilinçsiz derdine çare arayan insanlarımız yer almaktadır. Bu psikolojik ortam, kolayca ürünü mucizevî boyuta çıkartmaktadır.

Pazarlamacıların dilinde, avlarını kandırabilmek için, amansız hastalıklardan bu ilaçlar sayesinde kurtarılmış insanlar için ustaca düşünülmüş hikâyeler, ihtiyaç sahibini kolay bir av haline getirmektedir.

Pazarlamacılar, avları ile birebir görüşmelerinde bu ürünleri birer ilaç olarak takdim ederlerken, resmiyette evrak ve belge üzerinde ustaca kamufle edilerek bu ürünleri ek beslenme ürünleri olarak takdim etmektedirler.

Akıllıca kurulmuş pazarlama sistemi, pazarlamacıyı 24 saat adeta satış odaklı hale getirmekte. Aşağıdan yukarıya doğru çalışan prim paylaşma sistemi olayı adeta saadet zinciri haline dönüştürmektedir.

Amerika’daki 4 ayrı şirkete bağlı olarak çalışan bu saadet zincirleri ağlarının toplam yıllık cirosunun 100 milyon doları bulduğu ifade edilmektedir.Ülkenin sosyo ekonomik sıkıntıları düşünüldüğü zaman, bu rakam oldukça düşündürücüdür.
Muhataplarıma ısrarla sorduğum iddia ettikleri hastalıklara iyi geldiğini kanıtlayacak klinik raporları var mı ? soruma bu güne kadar bir cevap alınamamıştır.

Zaten böyle raporlar alınabilseydi FDA dahile kullanım için hazırlanan bu ürünlerin ambalajına,
“The statements contained herein have not been evaluated by the FDA. The products discussed are not intended to diagnose, mitigate, treat, cure or prevent a specific disease or class of diseases. You should consult your family physician if you are experiencing a medical problem.”

yazısının yazılmasını mecbur tutmazdı.
Katkı maddeleri incelendiğinde görülecektir ki pek çoğunun hayvan ve bitki kökenli olabilmesi söz konusu olduğu halde ambalajlarında açıklanmamakta, dindar kesim ikileme düşürülmektedir.

Sağlık yönünden muhterem Hocamızın ve diğer arkadaşlarımızın yaptıkları açıklamalara aynen katılıyor ve bu açıklamaları yaptıkları için de teşekkür ediyorum.
Bu mahzurlar vardı da neden 4 senedir buna izin verildi diyen arkadaşımız yerden göğe kadar haklıdır. Uzun yıllar üst yönetimde bulunmuş bir arkadaşınız olarak müsaadenizle bu soruya cevap vermek istiyorum. Bu ve benzeri olaylara neden olanların başında siyasetteki ve bürokrasideki kirlenmedir. Bunun ardından, izin ve denetimle yükümlü birimlerde, insan ve teçhizatın kalite ve kantite yetersizliğidir.

Ayrıca, bir arkadaşımızın “100 ün üzerinde ülkenin Sağlık Bakanlığından onaylı”ifadesi ile ülkemizdeki yasaklama kararını yargılamaya çalışmasını da uygun görmüyorum. Bugün uluslar arası arenada, değil bakanlıkları, devletleri kontrol eden sermaye güç odaklarının mevcudiyeti karşısında daha dikkatli olmak zorundayız.İşte bunlardan biri Soros değilmi?
Saygılarımla

H.K.Büyüközer

16 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. Bu yazı tamamıyla şirketi karalamak için yazılmıştır. Bu yazıyı okuyarak kafanızı bulandırmayın. Detaylı bilgi için; Resmi Site: http://www.foreverliving.com.tr/ . http://www.foreverlivingturkiye.com/ sitelerini inceleyebilirsiniz.

  YanıtlaSil
 5. arkadaşlar ben bu sıteyı şikayet ettım sızde edın .denildiği gibi cahil insan saadet zincirini bilmiyo p....venk. sen açlıktan milliyetci kuyrugunu kabartana kadar önce yan komşunun karnını doyur.milliyetcilik öyle olmaz, azına alma otür sözleri ,

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben daha iyisini yaptım firmama ilettim onlarda dava açtı iftiralarından dolayı

   Sil
 6. http://www.forumnetworkmarketing.org/viewtopic.php?f=49&t=3526&sid=7b67de7dc4d24545a55070536dcf6312

  YanıtlaSil
 7. http://www.forumnetworkmarketing.org/viewtopic.php?f=49&t=3526&sid=7b67de7dc4d24545a55070536dcf6312

  YanıtlaSil
 8. http://www.forumnetworkmarketing.org/viewtopic.php?f=49&t=3526&sid=7b67de7dc4d24545a55070536dcf6312

  YanıtlaSil
 9. yukarıda verilen adreste bu blogda atılan iftiralar açıklanmıştır.

  YanıtlaSil
 10. http://www.forumnetworkmarketing.org/viewtopic.php?f=49&t=3526&sid=7b67de7dc4d24545a55070536dcf6312

  YanıtlaSil
 11. Tüm bu yorumlara bilgilere detaylı araştırmalarıniz sonucu cikarttiginiz pisliklere karşı neden hala bugün bu ürünler türkiyede neden sağlık bakanlığı size göre onay vermediği yada aynı şekilde tarım bakanliginin onay vermediği ürünler göz göre göre satılmakta.? Bu ülkeye sürekli vergisini ödeyen bir firma kaçak mal mi sokuyor turkiyeye dersiniz? Ülkeye giren ürünleri gümrük kontrol etmiyor mu yada girdiğini göz göre göre sağlık bakanlığı veya tarım bakanlığı bunun satılmasına pazarlanmasına neden hala müsade etmektedir? Satın alınan ürünlerin hepsinin faturası var kesilen faturaları maliye kontrol etmiyor mu bu verdikleri vergiler neye göre veriliyor yada? Peki madem kalpazan bunlar herkes biliyor sikayetlerde bulunuluyor neden hala devrilemedi bu firma? Devletten büyük bir kurum mu yoksa? Türkiyede 3 kurusa çalışan fakir insanların evleri belediyeler tarafından yıkılırken neden bu istanbulda bulunan genel müdürlük binasını yikamiyorlar ? Neden hala satışı yapilabiliniyor neden kimse müdehale edemiyor biraz oturun bu soruların cevaplarını düşünün şirketi kotulemek yerine. Yapmayacaksaniz yapmayın kimse kimseye zorla bişey yaptirmiyo ve yaptıramaz da. Bugüne kadar bana zorla mal sattılar diyen varsa gelsin birebir görüşelim. Bu işler bu kadar basit değil arkadaşlar çekemeyen pislik atmasın. Ben bu ürünlerin bazılarını kendim de denedim gayet iyi sonuçlar aldım. Yoksa insanların vebalini almak akıl alacak bişey mi sizce? Siz bu sisteme inanmayanlardan olun 700 liraya hayatını idame ettirmek zorunda olanlardan olun. Yapmayacaksaniz yapmayın, geleceğini inşa etmek isteyenlere de mani olmayın. Yapılan sunumlar sonrası karar tamamen sunumu izleyen kişilere bırakılıyor. Bugün benim cebimden zorla paramı aldılar diyebilecek var mi? Herkes burada kendi kararını kendisi veriyor efendi olun işinize bakın başkasının üzerine pislik atmayın.

  YanıtlaSil
 12. izmirden İbrahim Selçuk
  Bir insanın bu denli ve taraflı oluşuna hayret ediyorum.Sonuç almadığından bahsedilmiş.Ne sonuç görmek istiyorsanız aşağıya telefonumu vyazıyorum.Size video ve raporları ile göstericem.Her yapılan güzellikte bir ard niyet aramaktan vazgeçin.İlim müslumanın kaybolmuş malıdır ve nerede bulunuyorsa alınmalıdır.
  554 700 94 95

  YanıtlaSil
 13. i Sayin Igein, Aiicco sigorta kredi kredi sirketi temsilcisi degilim, is için kisisel bir kredi gerekiyor? Bu e-posta bize ilgileniyorsaniz eger biz,% 3 faiz oraniyla kredi vermek: Eger kredi transferi belge derhal ok ile devam etmek ( igein_h_yizevbekhai@admin.in.th )

  YanıtlaSil